Noriu įsigyti elektrinį paspirtuką. Kur man jo ieškoti ir už jį nepermokėti?

Jų galite ieškoti šiame puslapyje – www.xiaomipaspirtukai.lt ir mes Jums padėsime rasti geriausią variantą.

Ieškojau elektrinio paspirtuko ir pastebėjau, kad jų kainos skiriasi. Kodėl?

„Xiaomi“ gamina „M365” ir „M178” Modelius. Internete rasite populiariausius perpardavėjus – „Gearbest“, TOMTOP“, „Banggood“ ir t.t. Kiekviena iš šių nurodytų parduotuvių turi po kelis sandėlius įvairiose šalyse, o nuo to priklauso ir kainos. Taip pat kaina gali skirtis ir nuo taikomų pardavėjo akcijų. Todėl rekomenduotumėme rinktis pigiausią – pigiausias nereiškia to, kad jis bus prasčiausias, visi modeliai yra vienodi ir Jūs pasirinksite geriausią kainą.

Minėjote du modelius, bet internete radau, kad yra „M365”, „M178” ir „M365 EU”, kuo jie skiriasi?

„M365” turi net 30 baterijos celių, palyginimui su „M178” (20 celių) Tai reiškia, kad skiriasi baterijos talpos – su 30 celių baterija nuvažiuosite apie 30 proc. daugiau kilometrų. Taip pat „M365” turi juodą ir baltą spalvas, o „M178” tik juodą. Ir kodėl buvo išskirtas „M365 EU”. Jis pagamintas Europos rinkai – Europinis maitinimo kištukas (nereikės pirkti adapterio iš kiniško į europietišką) ir pridedamos dvi atsarginės padangos su kameromis mūsų europietiškiems keliams.

Ar atsisiuntus elektrinį paspirtuką iš Kinijos reikės sumokėti muito ir PVM mokesčius?

Perkant iš „Banggood“ „Gearbest“ ir „TOMTOP“ PVM ir muito mokesčių mokėti nereikės. Reiktų atkreipti dėmesį iš kokio užsienio tiekėjo perkate paspirtuką, nes nepatikrintas pardavėjas Jums gali kainuoti papildomas išlaidas.

Jeigu apsisprendžiau pirkti paspirtuką iš rekomenduotų puslapių, į ką man rekomenduotumėte atkreipti dėmesį?

Rekomenduojame atsiskaityti doleriais. Per „Paypal“ ar savo turimos USD valiutos banko sąskaitą („Revolut” ir t.t.) Tai yra palankiausias kursas, nes kinai mėgsta dolerius. Atsiskaitęs doleriais sutaupysite ~10 eur.

Užsisakiau elektrinį paspirtuką, per kiek laiko man jį pristatys?

Praktika rodo, kad paspirtukas keliauja apie du mėnesius. Prekės į Europą iš Kinijos keliauja traukinių, o iki durų Jums jį pristatys „DHL“ „UPS“ ar „DPD“ Tai ekonomiškiausias atsisiuntimo būdas. Aišku, prekę galima atsisiųsti ir per kelias dienas – lėktuvu per „DHL“ bet pasiruoškite už tai suploti nemenką sumą.

Gavau siuntą, kokie mano tolimesni veiksmai?

Išsipakuokite siuntą, paimkite paspirtuko vairą ir jį įkiškite į priekyje esantį vairui skirtą vamzdį. Prie paspirtuko bus pridėtas raktas su keturiais varžtais ir instrukcija.

P.S. Nepamirškite prisipūsti padangų. Ne vienas „Xiaomi“ paspirtuko naudotojas yra pradūręs naujas padangas tik dėl to, kad nepatikrino padangų slėgio ir važinėjo su pustuštėmis. Rekomenduotumėm jas pripūsti bent iki 4.0 bar. Gamykliškai jos būna pripūstos apie 2.0 bar. Jeigu pasinaudosite šiuo patarimu, padangų dažnai keisti nereikės. Ir įjungimo mygtuką užsiklijuokite izoliacija (mano asmeninis patarimas) tai padės paspirtuką apsaugoti nuo drėgmės lyjant – vanduo per šią vietą nuteka į valdymo plokštę ir gali įvykti trumpas jungimasis.

Prisipūčiau padangas, „pralėkiau“ bet jaučiu, kad nekokybiškai stabdo, ar taip turi būti?

Ne, Jums reikia sureguliuoti diskinio stabdžio stiprumą. Stabdžiai reguliuojasi taip: Įtempiant trosą reikia reguliuoti vieną stabdžių kaladėlę, kuri reguliuojasi su šešiakampiu raktu.

Jaučiu vairo laisvumą palenkus į kairę arba dešinę, ką reikia daryti?

Jums reikės tarpinės, kuri dedasi per vairo sulenkimą, ją galima įsigyti čia – www.xiaomipaspirtukai.lt Nepalikite laisvumo, nes su laiku laisvas vairo liežuvėlis dils ir sureguliuoti bus vis sunkiau.

Bandžiau važiuoti, bet paspaudus akseleratoriaus svirtelę paspirtukas nevažiuoja?

Paspirtukas įsijungia tik stipriai atsispyrus. Atsispirkite taip, kad riedėtumėte ir tada palenkite svirtelę.

Kiek sveria elektrinis paspirtukas?

Jo svoris yra 12.5 Kg.

Koks paspirtuko maksimalus greitis?

25 Km/h. ECO rėžimu 18 Km/h.

Koks maksimalus gamintojo leistinas svoris norint naudotis šiuo paspirtuku?

Rekomenduojamas svoris 100 Kg. Bet žinote kaip būna su rekomendacijomis, ne vienas paspirtuko naudotojas, kuris sveria daugiau, naudojasi, bet rekomenduojame gerai prisipūsti padangas, bent iki 4.5 bar.

Ar galiu kartu vežtis vaiką?

Galima, bet dėl saugumo ir patogumo rekomenduotumėm įsigyti papildomą rankeną, kuri tvirtinama prie vamzdžio. Taip Jums bus lengviau jį valdyti, nes vaikui nereikės laikytis už jūsų, ar vairo ir taip apsaugosite save ir vaiką.

Ką reikia žinoti apie KET prieš pradedant eksploatuoti paspirtuką?

Šie paspirtukai klasifikuojami kaip dviračiai, galite važiuoti keliais, dviračių takais ir šaligatviais. Važiuoti su paspirtuku neblaiviam draudžiama. (Nepamirškite nusipirkti stilingo šalmo)

Visiškai įkroviau baterija. Kiek kilometrų man pavyks nuvažiuoti?

Kilometrų kiekis priklauso nuo svorio vėjo ir kitų veiksnių. Bet gamintojas teigia, kad nuvažiuosite apie 30 km iki visiško baterijos iškrovimo.

Per kiek laiko įkraunama baterija?

5.5 valandos. Tačiau paspirtukas turi Li-ion baterija ir jeigu skubate, jos galite visiškai neįkrauti, baterijos nesugadinsite. Kad būtų paprasčiau, pagalvokite apie savo telefono baterijos krovimo įpročius, principas tas pats.

Kokiai kelio dangai šie paspirtukai skirti?

Geriausia danga – asfaltas. Paspirtuku galima naudotis visomis dangomis, bet iš praktikos galime patarti, saugokitės žvyrkelių ir gilių duobių.

Ar paspirtukas „įtraukia“ į įkalnes?

Lietuvoje nėra tokių kalnų, į kurias paspirtukas jūsų neįvežtu, nebent jūsų svoris stipriai viršija gamintojo rekomendaciją.

Ar nusipirkęs „Xiaomi“ paspirtuką gausiu garantiją?

Deja, bet garantija nesuteikiama, tačiau pats gaminys nėra sudėtingas ir Lietuvoje yra įmonių, kurios užsiima jų remontu.

Su kokiais gedimais galiu susidurti dažniausiai?

Gedimai pakankamai paprasti: Pradurta padanga, lūžta vairo sujungimo liežuvėlis, nulūžta purvasargis, nuo stipraus smūgio atšoka baterijos kontaktinės plokštelės. Svarbu paminėti, kad dažniausiai tai yra smulkmenos, kurias sutvarkyti nėra sunku.

Kokiomis programėlėmis galima stebėti paspirtuko būklę ir matyti jo nustatymus?

Rekomenduojame atsisiųsti „MiHome“programėlę. Ją rasite Android ir iOS parduotuvėse. Per programėlę galėsite atnaujinti paspirtuko programinę versiją, keisti parametrus, stebėti greitį ir keisti stabdymo motoru nustatymus. Taip pat programėlė turi tam tikros rūšies apsaugą nuo vagystės – Užrakinus paspirtuką per Apps‘ą, stumiamo paspirtuko variklis priešinasi, o iš jo sklinda garsinis signalas

Kaip įjungti paspirtuką?

Ant vairo yra įjungimo mygtukas, kuris turi kelias funkcijas. Yra stabdžių rankenėlė, kuri veikia dviem būdais ir akseleratoriaus valdymo rankenėlę. Norint įjungti paspirtuką, užtenka paspausti jo įjungimo mygtuką ir šiek tiek jį palaikyti, kol pradės degti lemputės. Išjungimas yra identiškas, tik ilgiau palaikykite mygtuką.

Kai paspirtukas įjungtas, dar kartą paspauskite įjungimo mygtuką ir taip įjungsite priekinę paspirtuko žibintą.

Kaip įjungti ECO rėžimą?

Įjunkite paspirtuką ir tada du kartus paspauskite įjungimo mygtuką. Taip įsijungs ECO rėžimas. ECO funkcijos išjungimas identiškas, paspauskite du kartus įjungimo mygtuką.

Kaip veikia stabdžių rankenėlė?

Stabdžių rankenėlė veikia dviem principais. Vos ją spustelėjus,paspirtuką stabdys elektrinis variklis, o jeigu paspausite stipriau, suveiks diskinis stabdys.

Kaip veikia akseleratoriaus rankenėlė?

Jeigu jos stipriai nespausite, važiuosite ramiu greičiu – greitį galėsite reguliuoti iki šalia einančio žmogaus ritmo. Maksimaliai spaudžiant rankenėlę pasieksite maksimalų paspirtuko greitį (25Km/h).