fbpx

Paspirtuko padangos keitimas

Šiame straipsnyje apžvelgsime viską kas susiję su el. paspirtukų padangomis. Kas skubate ir paspirtuko padangos keitimas jau įpusėtas, dalinėms veido:

Esminis principas, užtikrinantis padangos montavimo sėkmę, yra šis:

paspirtuko padangos keitimas

Aiškinant žodžiais, kol montuojate vieną padangos pusę, kita užmontuota padangos pusė turi būti pilnai įlindusį į ratlankio griovelį, abi padangos briaunos turi būti ratlankio griovelio centre.

Keletas naudingų įrankių padangų montavimui

Kokios yra padangų kamerų prakiūrimo priežastys

Labiausiai erzinanti ir dažniausiai pasitaikanti el. paspirtuko problema yra nuleista padanga. Tai ypač nemalonu kada reikia keisti planus, vietoje malonaus pasivažinėjimo tenka ieškoti dalių arba paspirtukų serviso. Tad pradžiai apžvelgsime kokios gali būti Paspirtuko padangos prakiurimo priežastys:

 1. Netinkamas slėgis padangose
 2. Aštrūs objektai
 3. Dėvėjimasis
 4. Netinkamas kelio paviršius
 5. Per didelis vairuotojo svoris
 • Netinkamas slėgis padangose: Per mažas slėgis padangoje didina padangos kontakto su kelio paviršiumi plotą, dėl ko padanga tampa labiau pažeidžiama, dėl aštrių objektų ar akmenų. Be to, per mažas slėgis padidina kameros trintį su padanga, šis reiškinys vadinamas „pinch flat”.

paspirtuko padangos keitimas

Kairėje pavaizduota padanga su kamera, dešinėje be kameros. Nuotraukoje galima matyt, kad kamera yra tiesiog prispausta padangos. Tokiu būdu besitrinanti kamera sudyla ir prakiūrą. Šiuo atveju išmontavus padangą vaizdas gali atrodyti taip:

Visiškai nudėvėta netik kamera bet ir padanga. Tokių atveju rekomenduojame keisti ne tik kamerą, bet ir padangą. Jei pakeisite tik kamerą, po keliu ar kelių dešimčių kilometrų ją vėl reikės pakeisti, nes nelygi vidinė padangos dalis kamerą „suėda”.

Rekomenduojamas Xiaomi padangų slėgis ne mažiau 3,5 bar. Toks rekomenduojamas slėgis yra tik dėl to, kad originalios Xiaomi paspirtuko padangos profilis yra labai mažas/žemas.

Aukštesnio profilio padangoms kaip Xuancheng 10″ slėgis gali būti ir mažesnis. Šios padangos profilis yra aukštesnis, tad padanga turi pakankamai gumos amortizuoti kelio nelygumams.

 • Aštrūs objektai: Vairuojant per stiklo šukes, vinis, smailius ir kitus aštrius objektus, esančius ant kelio ar takų, jie gali lengvai pradurti padangos paviršių ir pažeisti kamerą.
 • Dėvėjimasis: Laikui bėgant, dėl nuolatinio naudojimo, padangos dėvisi, o tai mažina jų atsparumą prakiūrimams. Plonesnės padangos sienelės lengviau prakiūra, kai ant jų pakliūva aštrūs objektai.

 • Netinkamas kelio paviršius: Važiavimas per duobėtas kelio dalis, plyšius arba netinkamai išlygintas kelio dangas gali sukelti staigius smūgius ir spaudimą padangai bei kameros sienelėms, dėl ko jos gali prakiūti.

 • Per didelis vairuotojo svoris: Xiaomi paspirtukų naudojimo instrukcijose nurodomas maksimalus vairuotojo svoris paprastai svyruoja priklausomai nuo modelio. Dažniausiai Xiaomi paspirtukai yra pritaikyti iki 100 kg iki 120 kg. svorio vairuotojams. Pavyzdžiui, populiarus Xiaomi M365 modelis yra rekomenduojamas vairuotojams, kurių svoris neviršija 100 kg, o naujesni ir patobulinti modeliai, tokie kaip Xiaomi Pro 2, gali būti pritaikyti didesniam svoriui – iki 120 kg.

  Viršijus svorio limitą „pinch flat” problema gali atsirasti net ir su tinkamu padangų slėgiu. Šiuo atveju paspirtuko padangos keitimas gali būti labai dažnas.

bekamerine paspirtuko padanga (pilnavidurės) ar pripučiama ?

Bekamerinės paspirtukų padangos

Pilnavidurės paspirtukų padangos yra populiarus pasirinkimas tiems, kurie ieško mažesnės priežiūros ir ilgesnio padangų tarnavimo laiko. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas sprendimas, jis turi tiek privalumų, tiek trūkumų.

Pliusai:

 1. Mažiau priežiūros: Pilnavidurės padangos nereikalauja oro pripildymo, todėl nereikia stebėti padangos slėgio. Paspirtuko padangos keitimas bus rečiau pasitaikantis malonumas.
 2. Atsparumas pradūrimui: Kadangi padangos yra pilnavidurės, jos yra atsparios pradūrimams ir įpjovimams, kurie yra dažni pripučiamų padangų atveju, važiuojant per aštrius objektus.
 3. Ilgalaikis tarnavimas: Pilnavidurės padangos dėl savo medžiagos ir konstrukcijos yra labiau atsparios nusidėvėjimui, todėl jų tarnavimo laikas paprastai ilgesnis nei pneumatinių padangų.
 4. Stabilumas: Suteikia stabilų važiavimą ant kieto paviršiaus, nes padangos deformacijos rizika yra žymiai mažesnė.

Minusai:

 1. Komforto trūkumas: Pilnavidurės padangos sugeria mažiau vibracijų ir smūgių nei pripučiamos padangos, todėl važiavimas gali būti šiek tiek kietesnis, ypač ant nelygių kelio paviršių.
 2. Sukibimo sumažėjimas: Dėl kietesnės struktūros, pilnavidurės padangos gali suteikti mažesnį sukibimą su kelio paviršiumi, ypač šlapiomis sąlygomis, kas gali padidinti slidumo riziką.
 3. Sunkesnis montavimas: Keičiant pilnavidures padangas, gali prireikti daugiau jėgos ir specialių įrankių, kadangi jos yra kietesnės ir mažiau lanksčios nei pripučiamos padangos.
 4. Važiavimo savybių pokyčiai: Pilnavidurės padangos gali pakeisti paspirtuko važiavimo charakteristikas, pavyzdžiui, padidinti vibraciją ar sumažinti efektyvumą dėl didesnio pasipriešinimo riedėjimui.
 5. Vibracija: Dėl vibracijos gali atsiskuti varžtai arba lūžti plastikinės dalys.

Renkantis tarp pilnavidurių ir pripučiamų padangų Xiaomi paspirtukui, svarbu įvertinti asmeninius prioritetus, važiavimo sąlygas ir norimą komforto lygį. Pilnavidurės padangos gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie važinėja tik lygiais dviračių takais, vertina ilgaamžiškumą ir mažesnę priežiūrą. Tačiau norintiems aukštesnio komforto lygio ir geriausio sukibimo, gali tekti apsvarstyti pripučiamas padangas.

Mūsų beorių padangų asortimentas

Pripučiamos padangos

Privalumai

Paprastos pripučiamos 8,5 colio Xiaomi paspirtuko padangos, dar kitaip žymimos 8 1/2 × 2 (50-156). 

 1. Sukibimas ir stabilumas: Dėl oro sluoksnio viduje, pripučiamos padangos pasižymi puikiu sukibimu su kelio paviršiumi, suteikdamos vairuotojui didesnį stabilumą ir saugumą, ypač esant šlapiam ar slidžiam kelio danga.

 2. Smūgių absorbcija: Oro slėgis padangose leidžia geriau absorbuoti smūgius važiuojant per nelygumus, duobes ar kitas kelio nelygumus, todėl važiavimas tampa žymiai komfortiškesnis lyginant su kietosiomis (pilnavidurėmis) padangomis.

 3. Reguliuojamas slėgis: Vairuotojai gali keisti padangų slėgį pagal savo svorį ir važiavimo sąlygas, optimizuodami paspirtuko našumą ir važiavimo komfortą.

Trūkumai

 1. Prakiūrimo rizika: Pagrindinis pripučiamų padangų trūkumas yra didesnė prakiūrimo rizika, susijusi su aštriais objektais ant kelio. Tai reikalauja reguliarios padangų būklės patikros ir galimo remonto ar keitimo.

 2. Priežiūra: Reikia reguliariai tikrinti ir koreguoti oro slėgį padangose, kad išlaikytumėte optimalų našumą ir sumažintumėte prakiūrimo tikimybę.

 3. Sudėtingesnis paspirtuko padangos keitimas: Palyginti su pilnavidurėmis padangomis, pripučiamų padangų keitimas gali būti lengvesnis, bet vis tiek nėra lengvas, reikia specialių įrankių ir žinių,

10 colių Xiaomi paspirtukų padangos

10 colių padangos Xiaomi paspirtukams yra populiarus pasirinkimas tarp vartotojų, ieškančių pagerinti savo važiavimo komfortą ir paspirtuko pritaikymą įvairioms važiavimo sąlygoms. Šios padangos, būdamos didesnės nei standartinės 8,5 colių padangos, suteikia keletą privalumų, taip pat ir tam tikrų iššūkių.

Privalumai

 1. Mažiau priežiūros: 10 colių padangos dėl aukštesnio profilio yra ženkliai atsparesnes, todėl daug rečiau prakiūra. Kai kuriais atvejai galima nuvažiuot ir 3000 km., jų nekeičiant.
 2. Didėja važiavimo komfortas: Didesnės padangos geriau absorbuoja smūgius važiuojant per duobes ar kitus kelio paviršiaus nelygumus, taip užtikrindamos sklandesnį ir patogesnį važiavimą.

 3. Geresnis sukibimas su kelio paviršiumi: Didesnio kontakto plotas su kelio paviršiumi užtikrina geresnį sukibimą, svarbų saugiam važiavimui, ypač esant sudėtingoms oro sąlygoms.

 4. Pritaikymas įvairesnėms važiavimo sąlygoms: 10 colių padangos leidžia lengviau ir saugiau važiuoti ne tik asfaltuotais, bet ir šiek tiek nelygiais, žvyriniais ar net šlapiomis kelių dangomis. 

Iššūkiai

 1. Montavimo sudėtingumas: Priklausomai nuo paspirtuko modelio, 10 colių padangų montavimas gali reikalauti papildomų pakeitimų ar pritaikymų, kad padangos tiktų ir netrukdytų paspirtuko veikimui. Reikia nusipirkti ir sumontuoti papildomas detales, kad pakeisti galinį purvasaugį ir pailginti kojelę. Bet pats xiaomi paspirtuko padangos keitimas yra lengvas.

Nors 10 colių padangos gali suteikti daugiau komforto ir universalių važiavimo galimybių, svarbu atidžiai įvertinti jų tinkamumą konkrečiam Xiaomi paspirtuko modeliui.